Netflix’in Gerilim Dizisi You Hakkında Merak Edilenler

195 Okundu

You

Netflix’in son dönemde en çok konuşulan dizilerinden biri, ‘You’. Sevmek, çok sevmek, saplantılı olmak, sosyal medyada stalker’lık yaparken bunu korkunç işlere çevirmek ve daha fazlasını anlatıyor. Caroline Kepnes ilk romanı You ile büyük bir beğeni toplamış ve ün kazanmıştır. Romanın dizi film uyarlamasını oldukça beğendiğimi söylemeliyim.


Özellikle ikili ilişkiler açısından çıkarılacak harika dersler var. “Çok sevmek” olarak şirinleştirilen saplantının yıkıcılığına karşı makul kalabilmek, hem ikili ilişkilerin hem de insanlığın hayrına diyebiliriz.


Kapı açılır ve kahramanımızın hayatını değiştirecek olan kadın içeri girer… Karşımızda Guinevere Beck. Attığı her adımda sanki kainattaki zaman durur, her şey bir anda önemsizleşir. Yavaşça kasaya yaklaşır ve almak istediği kitabı sorar. Zeki, iddialı ama tüm bu özelliklerinin farkında olduğu için bir o kadar da mütevazı bir özgüvene sahiptir. Bu başlangıç, bir dizi için klişe gibi gelebilir. Ancak ‘You’, biraz farklı. Dizi, en başından itibaren edebiyat kokacağını belli ediyor. Tıpkı başrollerinde Kevin Bacon ve James Purefoy’un yer aldığı ‘The Following’ gibi.


Yeni sezonda kimler var?


Penn Badgley, Goldberg karakteri ile tekrar karşımızda olacak ama Dr. Nicky’i canlandıran John Stamos hala havada. Dizinin senaristi Sera Gamble bu konuda “John Stamos’un ikinci sezonda olup olmayacağını çok yakında söyleyeceğiz.” diyor. Ama başka bir röportajında karakter olarak çok sevdiklerini ve yeni sezonda da olmasını istediklerini de dile getiriyor.
Birinci sezonda gördüğümüz diğer karakterler, Joe’nun eski sevgilisi Candace (Ambyr Childers), genç komşusu Paco (Luca Padovan), kitapçıda çalışan Ethan (Zach Cherry), Paco’nun annesi (Victoria Cartagena), Beck’in arkadaşları Lynn (Nicole King) ve Annika (Kathyryn Gallagher), Beck’in sınıf arkadaşı Bylthe (Hari Nef) ve Peach’in ailesi ikinci sezonda da karşımıza çıkacak.

İkinci sezon genel olarak yazar Caroline Kepnes’in Hidden Bodies isimli romanından alınacak.

Gamble The Hollywood Reporter ile yaptığı röportajda yeni sezon ile ilgili şu bilgileri veriyor:

“Joe Los Angeles’dan New York’a taşınacak. Çünkü geçmişini arkasında bırakmak istiyor. Her şeye yine Joe’nun omuzları üzerinden bakacaksınız. Saklı bedenlerdeki sorun ise şu, her zaman oldukları yerde kalmıyorlar. Karanlık düşünceler gibi birden ortaya çıkıyorlar. Joe’nun en çok istediği şey, gerçek aşk için büyük birer tehdit oluyor bu sırlar.

Ve bunu Soho House’daki karanlık odada keşfettiği zaman gömdüğü sırlarını saklamakta her zamankinden daha çaresiz oluyor. Joe yeni sevgilisini incitmek ve kaybetmek istemiyor. Sonsuza kadar onunla olmak istiyor. Ama sevgilisi yaptıklarını öğrenirse, başka bir şansı kalmayabilir.”

Facebook Comments
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir